BooksUkraine.com » Наука, Освіта » 13 звичок, яких позбулися сильні духом люди 📚 - Українською

Читати книгу - "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"

310
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди" автора Емі Морін. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 60 61 62 ... 76
Перейти на сторінку:
що його колеги не були в захваті від нового члена команди. Він пояснив, що часто звертався до керівника з пропозиціями щодо підвищення прибутковості фірми та намагався допомогти співробітникам працювати ефективніше й продуктивніше. На тижневих командних зборах Лукас висував ідеї, але, на його думку, ніхто до нього насправді не дослухався. Він навіть запланував зустрітися з директором, щоб попросити підвищення до рівня начальника. Чоловік думав, що більша влада могла б змусити інших звертати увагу на його поради.

Лукаса обурило те, що директор не був зацікавлений у його підвищенні. Натомість керівник порадив йому «знизити оберти», якщо той бажає залишитися в штаті, бо колеги вже скаржилися на його поведінку. Після зустрічі чоловік пішов до відділу кадрів подавати скаргу, а там йому порадили звернутися до психолога.

Під час нашої розмови молодий спеціаліст розповів, що, на його погляд, він заслуговує на підвищення. Попри те що Лукас у компанії недовго, він був упевнений, що має чудові ідеї щодо збільшення рентабельності підприємства, та вважав, що має отримувати більшу зар­платню, ніж зараз. Ми дослідили його думку про те, який він надзвичайно важливий робітник і як роботодавець може бачити все по-іншому. Також ми обговорили наслідки такого сміливого припущення. Він зрозумів, що його висновок, безперечно, створював автору проблеми на роботі — колеги дратувалися, як, найімовірніше, і керівник.

Щойно Лукас зміг побачити, наскільки своїм поводженням «усезнайки» злив оточення, ми обміркували, як робітникам працювалося поряд із ним. Дехто з них працював у компанії вже кілька десятиліть і повільно намагався власною працею піднятися корпоративними сходами. Чоловік сказав, що зрозумів, як деякі з них могли почуватися, коли хтось, щойно завершивши навчання у коледжі, вже роздає їм поради. Лукас визнав, що нерідко вважав їх некомпетентними, і ми обговорили, як подібні думки тільки розпалювали його бажання ставитися до цих людей, як до підлеглих. Він узяв участь у спробі переробити ці думки таким чином, щоб молодий спеціаліст міг зрозуміти цінність для фірми тих, хто працював там довше. Замість сприймати колег як «дурнів» він казав собі, що в них просто інший погляд на ситуацію. Коли Лукас починав думати, що є кращим за усіх інших робітників, то нагадував собі про те, що недавно закінчив навчання і ще мав багато чого навчитися.

Чоловік дав згоду написати список дій, яких його роботодавець очікував би від найкращих працівників компанії. Після того як він його дописав, ми переглянули, скільки з них Лукас виконав. Він визнав, що дотримувався не усіх пунктів переліку, таких як підтримувати колег і ставитися до них з повагою. Натомість молодий спеціаліст був надто зосереджений на хизуванні та вимогах.

Лукас погодився застосувати новознайдене розуміння своєї поведінки в офісі. Через кілька тижнів, коли завітав на наступну сесію, він поділився деякими змінами, над якими працював. Чоловік сказав, що припинив давати так багато непотрібних порад. Він виявив, що коли здавав назад і припиняв змушувати людей слухати себе, то вони були більш схильними до того, щоб поцікавитися його думкою. Лукас думав, що це крок у правильному напрямку та був упевнений, що зможе і надалі трудитися над тим, щоб бути важливим співробітником, а не ресурсом з нульовою цінністю, яким себе вважав.


ЦЕНТР УСЕСВІТУ

У всіх нас є тенденція бажати свою неабияку частку в житті. Проте переконання, що хтось вам щось винен лише через те, хто ви є або що пережили, некорисне для здоров’я. Чи можете ви відповісти «так» на такі твердження?

 На вашу думку, ви краще від середнього виконуєте більшість справ, такі як керування автомобілем чи спілкування з людьми.

 Ви скоріше відбалакаєтеся від складностей, ніж сприймете наслідки.

 Ви впевнені, що народжені для успіху.

 З вашого погляду, самооцінка у вас пов’язана з матеріальним багатством.

 Ви переконані, що заслуговуєте на щастя.

 Ви вважаєте, що вже подолали свою частку труднощів у житті, тож настав час, щоб хороші речі траплялися з вами.

 Вам більше подобається говорити про себе, ніж слухати інших.

 На ваш погляд, ви розумні настільки, щоб досягнути успіху без необхідності у важкій праці.

 Ви інколи купляєте речі, які не можете дозволити, але виправдовуєте це перед собою тим, що заслуговуєте на них.

 Ви вважаєте себе фахівцем у численних справах.

Гадка, що ви не маєте трудитися так само наполегливо і не повинні йти тим самим шляхом, як і всі інші, через те, що ваша особа — це виняток з правил, здоров’я не додасть. Однак ви можете навчитися долати бажання скаржитися на те, що не отримуєте заслужених речей, та зосередитися на тому, щоб стати людиною настільки сильного духу, щоб більше не відчувати, що ви на щось маєте право.


ЧОМУ МИ ДУМАЄМО, ЩО СВІТ НАМ ЧИМОСЬ ЗАВИНИВ

Лукас був

1 ... 60 61 62 ... 76
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"