BooksUkraine.com » Наука, Освіта » 13 звичок, яких позбулися сильні духом люди 📚 - Українською

Читати книгу - "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"

291
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди" автора Емі Морін. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 68 69 70 ... 76
Перейти на сторінку:
і, звісно, не сподівався на негайні результати — йому довелося один раз провести кілька хвилин у справжній грі.

Однак той факт, що Деніел міг старанно працювати і досягати мети в одних галузях життя, ще не означає, що Руді мав імунітет до ваби миттєвого задоволення. У 2011 році йому висунули звинувачення у шахрайстві у сфері безпеки, після того як Комісія з цінних паперів та бірж США викрила його участь у схемі «роздування та скидання». Раетігер створив компанію, що виробляла спортивні напої під назвою «Руді». Але КЦПБ виявила, що Деніел та інші власники фірми робили свідомо хибні заяви про успіхи їхнього бізнесу, намагаючись підняти ціни акцій для того, щоб продати свої долі за завищеною вартістю. Хоча Раетігер жодного разу не визнав провину, проте був змушений виплатити штрафів на суму понад 300 000 доларів.

Чоловік, якого колись вітали як героя за наполегливу працю та вміння досягати цілей, став жертвою схеми швидкого збагачення вже за кілька десятиліть. Історія Руді показує, наскільки в одних випадках може бути сильним наше бажання залишитися на плаву і як швидко ми готові визнати себе переможеними в інших. Для того щоб відмовитися від миттєвого задоволення, потрібно весь час пильнувати. Далі наведено кілька стратегій того, як відкласти вдоволення на потім та запобігти очікуванню негайних результатів.

Не спускайте очей з нагороди. Майте на увазі кінцеву мету, щоб не втратити мотивацію в той час, коли з’явиться бажання опустити руки. Нагадуйте собі про мету творчими способами. Напишіть те, чого прагнете досягнути, та розмістіть на стіні або зробіть заставкою комп’ютера. Щодня уявляйте, як ді­станетеся мети, та ця вправа допоможе вам не втратити мотивацію.

Позначайте визначні етапи на шляху до мети. Не обо­в’язково діставатись фінішної смуги, щоб відсвяткувати досягнення. Натомість ставте короткотривалі завдання і святкуйте щоразу, коли дістанетеся наступного етапу. Навіть така незначна подія, як зібратися родиною в ресторані на вечерю, може полегшити просування вперед до мети.

Розробіть план протистояння спокусі. Завжди є мож­ливості здатися миттєвому задоволенню. Якщо ви прагнете схуднути, то неодмінно натрапите на солодощі, які зруйнують вашу дієту. І коли ви намагатиметеся дотримуватися бюджету, гарні іграшки та предмети розкоші повсякчас будуть вас надити. Заздалегідь створіть план, який допоможе триматися подалі від зваби, які можуть змусити вас зійти з дистанції та завадити досягнути успіху.

Долайте почуття прикрості та нетерпіння здоровим шляхом. У будь-який момент вам може закортіти облишити справу і виникне питання, а чи варто йти далі. Лише те, що ви сердиті, розчаровані та зневірені, не означає, що потрібно зрікатися шляху до мети. Замість цього відшукайте способи подолати ці відчуття та очікуйте, що вони будуть частиною процесу.

Стримуйте себе. Чим би ви не займалися, під час очікування негайних результатів існує ризик емоційного вигоряння. Дотримуйтеся певного ритму, аби ваші спроби дістатися цілі були методичними. Розуміння того, наскільки важливий неквапливий та сталий темп, може полегшити набуття терпіння та впевненості у правильності обраного шляху.


ВІДКЛАДАЮЧИ ЗАДОВОЛЕННЯ, МИ СТАЄМО СИЛЬНІШИМИ

Подорож Джеймса Дайсона розпочалася в 1979 році. Коли він засмутився через несправність пилососу, то вирішив збудувати ліпший пристрій, що буде застосовувати відцентрову силу замість мішка для того, щоб відділяти повітря від бруду. П’ять років Джеймс виготовляв прототипи один за одним — загалом понад п’ять тисяч,— доки не був задоволений виробом.

Зрештою він створив модель пилососу, в яку вірив, але ця історія була далека від завершення. Дайсон витратив кілька років у намаганнях знайти виробника, який би зміг видати ліцензію на цей винахід. Коли стало зрозуміло, що тогочасні виробники пилососів не зацікавились його моделлю, Джеймс вирішив започаткувати свій завод. Його перший пилосос з’явився у продажу в 1993 році — чотирнадцять років по тому, як чоловік почав працювати над першим прототипом. Однак його наполеглива праця, безперечно, окупилася тоді, коли обсяг продажів пилососів Дайсона посів перше місце в Британії. До 2002 року кожна четверта британська родина придбала такий пилосос.

Якби Джеймс планував створити бізнес за один вечір, то найімовірніше, давним-давно облишив би справу. Однак його терпіння та наполегливість повернулися сторицею. Минуло понад три десятиліття — ці пилососи можна придбати в двадцяти чотирьох країнах світу, а Дайсон володіє компанією, що продає виробів на загальну суму понад десять мільярдів доларів щороку.

Для того щоб досягнути повного потенціалу, необхідно виявляти силу волі, аби давати відсіч мінливим задоволенням. Здатність відкласти прагнення отримати бажане зараз заради того, щоб потім одержати більше, відіграє важливу роль на шляху до успіху. Далі наведено перелік переваг, які, згідно з дослідженням, приносить відкладання несуттєвих бажань.

• Самодисципліна важливіша за IQ в питанні успішності у навчанні.

• Оцінки рівня самоконтролю студентів коледжів співвідносяться з вищою самооцінкою, більшим середнім балом, меншим рівнем переїдання та зло­вживання алкоголем та розвинутішими навичками у спілку­ванні.

• Здатність відкласти задоволення на потім пов’я­зують із меншою кількістю випадків депресії й тривожності.

• Діти, які краще володіють собою, мають менше розладів розумового та фізичного здоров’я, у них рідше трапляються негаразди від залежностей, менше випадків притягнення до кримінальної відповідальності та більше фінансової безпеки в дорослому віці.

Незалежно від того, чи ви заощаджуєте гроші на відпустку наступного року або присвячуєте себе вихованню дітей, які стануть відповідальними дорослими, встановлюйте собі реалістичні очікування та не сподівайтеся побачити результати вже наступного дня. Замість цього будьте готові до подолання тривалого шляху, що збільшить ваші шанси на досягнення цілей.


УСУНЕННЯ ПРОБЛЕМ ТА ПОШИРЕНІ ТРУДНОЩІ

Імовірно, що ви стикаєтеся

1 ... 68 69 70 ... 76
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"