Читати книгу - "Беру свої слова назад"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
У цьому уривку прошу звернути увагу на терміни наступальні дії, великі наступальні операції. І вдруге - наступальні дії.
– 4 -Якщо ви кидаєте в наступ невелику кількість військ, приміром, сто тисяч, то навіть і в цьому випадку повинні дати на підготовку якийсь час. Ну хоча б - тиждень. Перш за все треба знати, де противник, які його сили, що він робить і що має намір робити. Штабам треба спланувати бойові дії і дати вказівки нижчим. Треба організувати взаємодію і зв'язок. Командирам усіх ступенів треба побувати в районах прийдешніх бойових дій і на місцевості уточнити всі деталі. Інженерам треба розвідати і прокласти маршрути висування військ, штабам спланувати і всебічно організувати рух колон. Особлива робота тиловикам: туди, куди треба, підвезти масу боєприпасів. Та не просто так, а ось сюди - снаряди для 122-мм гаубиць, сюди - для протитанкових гармат, сюди і сюди - гвинтівкові патрони, а туди - снаряди для 37-мм зенітних гармат. Треба розгорнути госпітальну базу. Треба організувати водопостачання. Треба в заздалегідь підготовлених місцях зосередити запаси паливно-мастильних матеріалів. Не забути пункти збору та ремонту пошкоджених машин. Треба забезпечити війська картами. І ще треба зробити безліч важливих справ, кожна з яких при недостатній до неї увазі може привести до провалу всього грандіозного задуму. Найголовніше - треба війська підтягнути до районів бойових дій. Щоб не вийшло - одні вже в бій кинулись, а інші ще не підтягнулися. Та й не дуже це розумно війська з ходу в бій кидати. Дайте солдату після походів і переходів перед боєм хоч 15 хвилин передиху.
А в нашого великого стратега все навпаки. Війська були підняті по тривозі рано вранці 22 червня. У них при собі тільки те, що встигли захопити. У одних немає зброї, в інших - боєприпасів. Треті виявилися без ремонтних частин. Практично всі - без саперів. Всі саперні частини були до німецького вторгнення перекинуті на самі західні кордони, де в перші дні загинули або були захоплені. Практично всі корпуси та дивізії виявилися без зенітної артилерії. Полки й дивізії перемішалися. Командири без солдатів, солдати без командирів. Штаби втратили управління. Зв'язку немає. Весь день їх била ворожа артилерія й авіація. Їх душили танками і розстрілювали з далеких і ближніх дистанцій. Дайте ж їм хоча б ніч себе в порядок привести. Дайте солдатам вмитися. Нагодуйте їх! Дайте їм води. Дозвольте їм поспати хоча б по 30 хвилин. Дайте танкістам час дозаправити танки, поповнити боєкомплект, перевірити техніку. Але ні! У ніч на 23 червня Директива No 3 кинула в наступ мільйонні маси військ. Всім вперед! Не ївши і не спавши! Поранених кинути на дорогах і лісових галявинах! Марширувати всю ніч! На світанку - в бій! Не знаючи, де противник! Не маючи карт районів майбутніх боїв! Не розвідавши маршрутів та районів введення в бою! Не підготувавши ні зв'язку, ні взаємодії! Не маючи ніяких планів! Не маючи з собою ніяких запасів: ні снарядів, ні патронів, ні пально-мастильних матеріалів. Без повітряної розвідки і без прикриття з повітря.
Якщо немає засобів тяги для артилерії, став її в оборону. Якщо немає автотранспорту для перевезення піхоти і всього необхідного для ведення боїв, став піхоту в оборону, та ближче до артилерії і до тих місць, де зосереджені стратегічні запаси. Але нічого цього не було зроблено.
До ранку 23 червня колони піхоти, змучені і смертельно втомлені після нескінченних маршів, далеко відстали від танків. Люди не спали по 24 години й більше. І нічого не їли. Артилерія або відстала від танків, або залишилася на своїх місцях. Танкові колони без піхоти, без артилерії, без прикриття авіацією нескінченними валками рвалися до кордонів. А їх безкарно бомбили і розстрілювали з повітря. На рубежах вступу в бій радянські танкові дивізії опинилися без палива. І стали. Тисячі танків, які країна, недоїдаючи, будувала роками, були покинуті в лічені дні. Десятки тисяч підготовлених танкістів опинилися в полоні. Після них у танкових військах воювали люди майже без підготовки...
Піхоту без танків і артилерії (і без боєприпасів) також безкарно розстрілювала німецька авіація.
Артилерія без прикриття піхоти і танків взагалі беззахисна ...
23 червня Червона Армія отримала повторний дробильний удар по тому ж уже проламаному черепу. І пішло, і поїхало... Кадрова Червона Армія загинула і була взята в полон...
– 5 -«Красная звезда» (24 липня 2001 р.) називає причини, які спричинили за собою розгром надпотужного радянського Західного фронту. У числі причин: «Відсутність у фронту резервів і оборонного рубежу по річці Щара і зняття з нього військ в ніч з першого на другий день війни, внаслідок чого противник, безперешкодно зайнявши його, створив умови для оточення військ 3-ї та 10-ї армій , запізніле зайняття рубежів УРів вздовж старого держкордону військами 13-ої армії».
Іншими словами, 22 червня треба було віддати наказ військам стати в оборону позаду річок, а військам 13-ї армії, яка перебувала у другому ешелоні Західного фронту, негайно займати покинуті укріплені райони вздовж старого державного кордону. Замість цього війська отримали наказ: Без підготовки - вперед! Ура! Даєш Сувалки!
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Беру свої слова назад», після закриття браузера.