Читати книгу - "Ловець невинних душ, Донато Каррізі"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Спеціалісти вважають, що протягом найближчих ста тисяч років у Прип’яті не можна жити жодній людській істоті.
Зайшовши до квартири Каролішиних, Мисливець зауважив, що все залишилося майже недоторканим. У вузький коридор виходили двері трьох кімнат, кухні й ванної. У багатьох місцях шпалери повідставали від стін, здолані вогкістю. Усе довкола, наче прозорим саваном, укривав пил. Мисливець заходився оглядати приміщення.
У спальні Костянтина й Ганни панував ідеальний лад. У шафі висів увесь одяг. У кімнаті Діми, біля дитячого ліжечка, стояла розкладачка. У кухні стіл накрито на чотирьох осіб.
У вітальні бруднилися порожні пляшки з-під горілки. Мисливець знав чому. Коли в місті стало відомо про катастрофу, влада розповсюдила фальшиву інформацію, що алкоголь зменшує вплив випромінювання. Насправді вони хотіли ослабити волю людей і запобігти протестам. Також Мисливець нарахував на столику чотири склянки. Повторюваність цього числа могла значити лише одне: Каролішини мали гостя.
Він підійшов до комода, на якому стояло обрамоване сімейне фото: жінка, чоловік і дитина. Але їхні обличчя були стерті.
Відступивши до вхідних дверей, зауважив біля них чотири пари черевиків. Чоловіче, жіноче. І дві пари дитячого.
Поєднав ці подробиці та дійшов висновку, що трансформіст з’явився в цій квартирі одразу після аварії на електростанції. Не знаючи, хто він, Каролішини дали хлопцеві прихисток. У ті хвилини страху та збурення вони не змогли передати самотню перелякану дитину владі. Але родина й не уявляла, якого монстра привітала. Пригостили хлопця гарячою їжею та поклали спати поряд із Дімою. Потім напевно щось сталося. Мабуть, уночі. Каролішини розслабилися, і трансформіст посів місце Діми. Що сталося з їхніми тілами? А головне — ким була та дитина? І звідки взялася?
У місті посутеніло. Мисливець вийняв із сумки ліхтар і вирішив покинути будівлю. Хотів повернутися сюди наступного дня о цій самій годині.
Підійшовши до сходів, чоловік раптом зупинився, вагаючись. Чому це сталося саме з Каролішиними? Він не думав про це раніше. Трансформіст обрав цю родину з якоїсь причини. Бо не прибув сюди здалеку. Він не з’явився невідомо звідки, а мав мешкати неподалік.
Мисливець освітив двері сусідньої квартири, розташованої поряд із квартирою Каролішиних. Вони були зачинені. На латунній табличці ім’я та прізвище: «Анатолій Петров».
Чоловік поглянув на годинник. Надворі було вже темно, він так чи інакше повинен їхати з вимкненими фарами, щоб його не помітили українські патрульні, які контролювали межі зони. Тому вирішив, що може ще трохи затриматися. Його бентежила думка, що розгадка близько, і він геть забув про обачність. Конче хотів перевірити, чи правильне його передчуття стосовно Анатолія Петрова.
Учора
4:46
Мертвий розплакався.
Цього разу він не запалив лампи, що стояла біля ліжка. Не сягнув по фломастер, щоб додати наступну подробицю на стіні мансарди на Віа-деї-Серпенті. Лежав у сутінках і намагався надати сенс тому, що бачив уві сні.
Упорядкував те, що пригадав стосовно подій у готельному номері в Празі.
Розбите скло. Три постріли. Шульга.
Відтворивши черговість, розгадав загадку.
Останні слова Єремії Сміта були такі: «Між добром і злом — дзеркало. Якщо ти в нього зазирнеш, то відкриєш правду».
Він зрозумів, чому не любить дивитися на себе в дзеркало. Після тих пострілів — по одному на кожного: на нього й на Девока. Але вбивця не був шульга. Шульгою було його відображення. Перший постріл розбив дзеркало.
Там не було третьої людини. Вони були самі.
Він здогадався про це після подій у відділенні інтенсивної терапії в клініці «Джемеллі», коли вистрелив без вагань. Але впевненості набув лише після сну, у якому знову побачив фінал тієї сцени. Він не знав, ані чому опинився в Празі, ані чому там був його вчитель. Не пам’ятав, про що вони розмовляли. Маркус був упевнений лише в одному: кілька годин тому він убив Єремію Сміта. А до того — і Девока.
На світанку до Рима повернувся дощ, який прогнав із вулиць темряву.
Покружлявши завулками кварталу Реґола, Маркус заховався під колонадою.
Він подивився на небо, і йому здалося, що дощ от-от не припиниться. Підняв комір плаща та рушив далі.
Діставшись Віа-Джулія, Маркус зайшов до храму. Він ніколи там не був. Клементе призначив зустріч у крипті. Зійшовши кам’яними сходами, Маркус усвідомив, що це надзвичайне місце. Підземне кладовище.
Перед тим як вийшов наполеонівський декрет про те, що померлі мають бути поховані подалі від живих, кожен храм мав своє кладовище. Але це, на якому опинився Маркус, відрізнялося від інших. Канделябри, декорації та статуї були виготовлені з людських кісток.
Вірян, які проходили біля ємності зі свяченою водою, вітав умурований у стіну скелет. Кістки були посортовані й складені в нішах. Їх були тисячі. Але це місце здавалося більше гротесковим, аніж жахливим.
Клементе, заклавши руки за спину, стояв, схилившись над написом під купою мертвих голів.
— Чому тут? — спитав Маркус.
Приятель повернувся до нього.
— Після прослуховування повідомлення, яке ти залишив сьогодні вночі на голосовій пошті, мені здалося, що це буде найвідповідніше місце.
— Де ми?
— Наприкінці XVI століття розпочало діяльність Братерство молитви і смерті. Воно ставило собі за мету забезпечити гідний похорон безіменним останкам, які знаходили або на вулицях Рима, або в околицях, або в Тибрі. Це були самогубці, жертви вбивств або просто померлі від голоду. Тут поховано близько восьми тисяч тіл.
Клементе був надто спокійний. У своєму повідомленні Маркус поінформував його коротко про події минулої ночі, але його приятеля вочевидь мало цікавило, чим усе закінчилося.
— Я маю враження, що тебе не обходить те, про що я повинен тобі сказати. Чому?
— Адже ми вже про все дізналися, — відповів Клементе.
— Ти кажеш «ми», але не хочеш сказати, кого маєш на увазі. Хто тобою керує? Я маю право знати.
— Я не можу на це відповісти. Але вони тобою дуже задоволені.
У Маркуса був розчарований вигляд.
— Задоволені чим? Я вбив Єремію, Лару не знайшли, а сьогодні вночі, після року амнезії, я повернув перший спогад. Це я стріляв у Девока.
Клементе мовчав протягом хвилини.
— У
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ловець невинних душ, Донато Каррізі», після закриття браузера.