Читати книгу - "Ловець невинних душ, Донато Каррізі"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Маркус раптом усе зрозумів.
— Ви знали, що я скоїв у Празі.
Клементе кивнув.
— Убивши Девока, ти скоїв смертельний гріх. Але нічого не пам’ятаєш, тож не міг його визнати. А якщо ти його не визнав, не міг дістати відпущення гріха. Ти його ніби не скоював. Тому тобі пробачили.
— І через це ти тримав мене в укритті.
— Що повсякчас повторюють пенітенціарії?
Маркус розмірковував протягом хвилини над тим, чого навчився, і промовив:
— Є місце, у якому світло зустрічається з темрявою. Там, у цій країні тіней, де все розмите, заплутане й непевне, і відбувається найважливіше. Ми хранителі цієї межі. Але всупереч усьому іноді через неї щось продирається. Моє завдання — повернути це щось назад, до світу темряви.
— Постійно перебуваючи на цій межі, деякі пенітенціарії перейшли на темний бік і вже звідти не повернулися.
— Ти намагаєшся мені довести, що те, що сталося з Єремією, сталося також зі мною, а тоді я про це забув?
— Не з тобою. З Девоком.
Маркус не розумів.
— Це він приніс пістолет до готельного номера. Ти його просто роззброїв і намагався захищатися. Дійшло до бійки й пострілів.
— Звідки ви знаєте, як це сталося? Вас там не було.
— Перед прибуттям до Праги Девок сповідався. Culpa gravis 785-34-15: протест проти указу Папи Римського або зрада Церкви. Девок виявив існування таємного ордену пенітенціаріїв. Імовірно, відчув, що щось іде не так. Хтось поцупив документи з архіву, чотирьох дівчат викрали і вбили, а слідство весь час не натрапляло на правильну стежку. Отець Девок став підозрювати своїх людей.
— Скільки взагалі пенітенціаріїв?
Клементе зітхнув.
— Ми не знаємо. Але сподіваємось, що рано чи пізно дехто з них вийде з укриття. Під час сповіді Девок не захотів назвати імен і прізвищ. Сказав лише: «Я припустився помилки і мушу її виправити».
— Чому він прийшов до мене?
— Ми думаємо, що він хотів усіх вас убити. І почати з тебе.
Маркус уже збагнув, як усе було, але не міг у це повірити.
— Девок хотів мені вбити?
Клементе поклав руку йому на плече.
— Мені прикро. Я мав надію, що ти ніколи про це не дізнаєшся.
Маркус поглянув у порожні очиці одного з багатьох черепів, що стояли в крипті. Ким була ця людина? Як її звали, який вона мала вигляд? Чи хтось колись її кохав? Як вона померла і чому? Була добра чи лиха?
Хтось міг би замислитись над цим, стоячи над його трупом, якби Девок його вбив. Як і всі пенітенціарії, він теж не мав особистості.
«Мене не існує», — нагадав він собі.
— Єремія Сміт сказав перед смертю: «Що більше я заподіював зла, то краще його викривав». А я замислююсь: чому не пам’ятаю голосу моєї матері, проте досконало викриваю зло? Чому я втратив усе, крім мого таланту? Обираємо ми зло і добро від народження чи це залежить також від шляху, який кожен із нас пройшов у житті? — Маркус поглянув на Клементе. — Я добрий чи злий?
— Тепер ти знаєш, що скоїв смертний гріх, убивши Девока, а потім Єремію, тому маєш сповідатися й постанеш перед Трибуналом совісті. Але я певен, що ти дістанеш відпущення гріхів, бо, якщо маєш справу зі злом, інколи мусиш забруднитися.
— А Лара? Єремія забрав із собою її таємницю. Що станеться із цією бідолашною дівчиною?
— Твоє завдання на цьому завершено, Маркусе.
— Вона вагітна.
— Ми не можемо її врятувати.
— А що буде з дитиною? Ні, я на це не погоджуюсь.
— Подивися. — Клементе показав на кістки, що лежали повсюди. — Сенс цього місця зводиться до милосердя. Поховати по-християнськи безіменну істоту незалежно від того, ким вона була чи що за гріхи мала на совісті. Я зустрівся тут із тобою, щоб ти став трохи милосерднішим до самого себе. Лара помре, але не з твоєї провини. Тому припини картати себе. Відпущення гріхів Трибуналу совісті тобі не допоможе, якщо ти сам себе не простиш.
— То я вільний? Не зовсім те, що я собі уявляв. Не почуваюся так, як сподівався.
— Я маю для тебе ще одне завдання. — Клементе всміхнувся. — Може, завдяки йому ти почуватимешся краще. — І подав чоловікові теку з архіву.
Маркус узяв її та прочитав на обкладинці: c. g. 294-21-12.
— Ти не врятував Лару, але, можливо, зможеш урятувати оцю людину.
9:02
У відділенні інтенсивної терапії розігрували надзвичайну сцену. Поліціянти й криміналісти виконували рутинні обов’язки, щоб відтворити перебіг подій, але це відбувалося в присутності пацієнтів, що впали в кому, тому всі рухалися тихо й розмовляли півголосом, немов боялися, що розбудять когось із них.
Сандра стежила за колегами, сидячи на стільці в коридорі, хитаючи головою й дивуючись: невже ця ситуація здається ідіотичною тільки їй? Лікарі наполягали, щоб вона лишилася для спостереження, але Сандра підписала згоду про виписування з лікарні. Жінка почувалася трохи кепсько, але хотіла повернутися до Мілана й упорядкувати своє життя. Спробувати почати заново.
Маркус — згадала вона ім’я пенітенціарія зі шрамом на скроні. Вона хотіла б із ним поговорити, спробувати зрозуміти. Він пестив її по щоці, коли вона задихалася, і це додало їй наснаги, такої потрібної, щоб усе пережити. Жінка хотіла, щоб він про це знав.
Тіло Єремії Сміта поклали до чорного мішка. Коли його виносили, Сандра відчула, що ця людина їй байдужа. Тієї ночі вона пізнала смерть. Цього було досить, щоб жінка звільнилася від ненависті й прагнення помсти, і в такі миті відчувала особливу близькість до Давіда.
Хоробра лікарка, Моніка, урятувала
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ловець невинних душ, Донато Каррізі», після закриття браузера.