Читати книгу - "Любисток, Роман Олійник (Argonayt)"
- Жанр: Сучасна проза
- Автор: Роман Олійник (Argonayt)
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Зимові ночі тривають доволі довго, але навіть їх буває замало для того щоб Наталя змогла гарно відпочити і добре відіспатися. Це й не дивно, адже повсякденні справи неабияк виснажують жінку, а на те щоб справитися зі всіма побутовими клопотами у неї частенько просто не вистачає часу. І хоча вільних хвилин традиційно обмаль вона все ж знаходить можливість для однієї маленької, проте надзвичайно приємної дрібнички. Незважаючи на будь-яку втому Наталя кожного дня миє своє волосся у відварі з любистку. Традиція що була започаткована ще в далекому дитинстві і яку жінкам ні разу не порушила вже на протязі майже тридцяти років.
Ось і вчора ввечері, вона хоча й була дуже зморена після напруженої зміни в лікарні, однак все ж не відмовилася провести цей своєрідний ритуал. Правда довелося робити все при мерехтінні екрану мобільного бо у їхньому містечку знову аварійно відключили електрику, а іти шукати якісь інші джерела світла вже не було ні бажання, ні тим паче сил. Та атмосфера при таких незручностях вийшла навіть трохи романтичною, а найголовніше сьогодні вранці духмяний аромат, що линув від волосся, приємно збадьорив її душу і підняв настрій. Якраз саме те що потрібно Наталі для того щоб подолати ще один день свого життя.
Кожного разу він у жінки зазвичай проминає за однією і тією ж схемою. На світанку вона схоплюється з постелі і поспішає на кухню. Там закладає підігріватися в мікрохвильовку сніданок, приготовлений ще вчора, та береться будити дітей. Їх у Наталі аж троє і всі ще підлітки шкільного віку. Старший – Максим вже випускник, хлопець серйозний та відповідальний, з ним ніяких проблем не виникає. А ось двійнята Віктор і Вероніка то щось особливе і неймовірне. Кожного вечора їх ледь не силоміць доводиться вкладати в ліжко, а от зранку витягнути з-під теплої ковдри нелегке завдання.
Поки діти галасують за сніданком вона має дещицю часу, щоб зайнятися своїм зовнішнім виглядом. Розчесати пишне довге волосся, трішки підфарбувати пухкі вуста і підвести тоненькі чорні брови. Більше неможна, бо заввідділу, якого всі в кардіології за його вайлувату, ведмежу статуру позаочі називають Вінні Пухом, буде презирливо кривитися і зневажливо пробуркотить: «Знову фіфа прийшла на роботу». Воно то з однієї сторони і правильно каже, бо негоже медперсоналу бути схожим на розмальованих папуг коли поряд скільки занедужалих людей. Та з іншої – жінки є жінками і хоч крихту косметики у їхньому колективі використовує кожна медсестра і санітарка.
Відправивши двійнят, під наглядом старшого Максима, до школи, Наталя і собі вирушає на роботу. До центральної районної лікарні де вона працює медсестрою рукою подати і жінка долає цю відстань пішки всього за якихсь п'ятнадцять хвилин. Зима цього року видалася безсніжною, теплою та сирою, тож під каблуками її чобітків огидно чвакає болото, а в одному місці доводиться навіть перестрибувати через невеличку калюжу. Така гнила погода просто неозоре привілля для всіляких вірусних інфекцій. От і в їхній лікарні кількість хворих пацієнтів за останні тижні помітно збільшилося. Знову у неї будуть понаднормові зміни.
Піднявшись ліфтом на четвертий поверх лікарні, де знаходилося кардіологічне відділення, Наталя зайшла в сестринську щоб переодягнутися. Там вже скидала з себе пом’ятий халат подруга Жанна, котрій судилося чергувати цієї ночі. Зиркнувши напівсонними очима на приятельку жінка втомленим голосом привіталася:
– Доброго ранку, Наталі!
– Здоровенька була, Жаннет! – приязним тоном відповіла Наталя і поправляючи шапочку на голові засипала приятельку запитаннями. – Як зміна проминула? Нічого особливого за ніч не трапилося? Пух вже прийшов на роботу?
– Та все нормально. Загалом тихо було і я навіть зуміла трохи подрімати. Пух зараз в ординаторській. Просив щоб негайно заглянула до нього як тільки-но з’явишся.
– З якого це дива я йому так терміново потрібна? Здається ніяких «косяків», щоб можна було шпетити, у мене останнім часом не було.
– Хто ж знає що в нашого Вінні на думці, – солодко позіхнула Жанна і лукаво підморгнувши жартівливо взяла на кпини подругу. – Може хоче тобі премію виписати як цінному та незамінному працівнику і почесній трудівниці кардіологічного відділення.
– Кепкуєш з мене? – іронічно фиркнула жінка. – Та у нашого Пуха зимою снігу не випросиш. Знову почне стогнати, що бюджет лікарні не отримав необхідного фінансування і про будь-яке підвищення зарплатні краще навіть не заїкатися.
Подруги ще перекинулися кількома фразами після чого Жанна поспішила додому, а Наталя попрямувала в ординаторську. Завідувача відділенням вона анітрохи не боялася, і ще менше поважала, бо знала за ним деякі грішки. Вінні Пух був нечистий на руку й траплялося брав хабарі з недужих. Не такі скромні подарунки, які інколи отримували медсестри та санітарки від вдячних хворих. Не пляшки коньяку і коробки з цукерками, а пухкі конверти з зеленими папірцями всередині.
Звідки Наталі було таке відомо? А завідувач сам якось зізнався їй у всьому. Трапилося це кілька років тому коли після однієї вечірки напідпитку почав залицятися до неї. Тоді жінка, щоб відкараскатися від нав’язливого кавалера і прямого начальника водночас, прямо заявила, що як коханка вона йому дорого обійдеться бо самотужки виховує аж трьох неповнолітніх дітей. Вінн Пух зневажливо пхикнув на такі слова і пихато відповів: «На моїй роботі головне не офіційна зарплата, а винагорода від задоволених пацієнтів. Повір, у мене вистачить грошей і на тебе, і на твоїх дітлахів». Звісно вона відмовилася бо завідувач мав дружину і був дуже несимпатичний їй як чоловік.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Любисток, Роман Олійник (Argonayt)», після закриття браузера.