BooksUkraine.com » Молодіжна проза » Ніколи разом, Вікторія Грош (Rouce), Віка Лукашук 📚 - Українською

Читати книгу - "Ніколи разом, Вікторія Грош (Rouce), Віка Лукашук"

16
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Ніколи разом" автора Вікторія Грош (Rouce), Віка Лукашук. Жанр книги: Молодіжна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 ... 66
Перейти на сторінку:

Повеселішавши, низько вклонились та повтікали хто куди, залишивши нас з сестрами на кухні.

Мамця легенько змахнула сльозу з щоки та засміялась. Я ж і собі повеселішала. Невже мої мрії таки реальні? Чи по-справжньому зможу ходити вуличками Києва, милуючись різними спорудами? А, може, таки знайду собі когось? Кияни дуже файні люди. А хлопці то які! Чорняві, і світлі, і говорять! Ой, як говорять! Так би й слухала цілими днями розповіді свого хлопця. Але от треба спочатку дорогу пересидіти. Бо погана це прикмета думати наперед.
Краще житиму сьогоденням. Реальність іноді виявляється набагато кращою за наші солодкі мрії.

— А де ж лист, мамцю? — питаю я, повертаючись до нашої спільної розмови.

— Ой, Леле! Його ще забрати треба. В нас пошта знаходиться трохи подалі будинку баби Палажки. Пам'ятаєш таку? — от чом і не пам'ятала ту старезну жінку, яка ледь не прокляла мене, коли крала біля її хати яблука! Ледве тоді втікла, до речі. Після того обходила ту домівку десятою дорогою.

— Ну, мамцю! Вона страшна! Ще й відьма! — ну, це за чутками то. Але все ж таки!

— А я й не кажу до неї на святкування заходити!

Та я трималася свого:

— А на чому поїду? А як…,— не хотіла таки проїжджати повз баби Палажки.

— Не миригуйся! — вигукнула мамця. Вона виглянула у вікно та вказала пальцем на гараж няньо. Катя ж лише зацокала язичком, весело поглядаючи на мене. — Поїдеш на біціглях.

От і домовились! Узявши старий ровер, поїхала рівною дорогою до підніжжя гори на пошту. Колеса швидко крутились, набираючи швидкість, а темне мов ніч волосся підіймав вітерець. Щічки припікало сонечко. Я перевдяглася в зелену сукню та батьків бриль. Капелюх ледве не злітав з голови, тому підтримувала його рукою, а іншою трималась за кермо. Птахи пролітали повз, співаючи солодкі пісні. І все було таке приємне та казкове!

От і хата баби Палажки! Тихцем злазю з ровера та навпочіпки крадуся до невеличкого будиночка листоноші.

— Добридень, пані. Що замовлятимете? — на мене поглянув молодий хлопець зі смішними коротенькими вусами та хитрими оченятками, які чи то слідкували за мною, чи то намагались згадати моє ім'я.

— Добридень, я Діана Лашкевич, донька Івана. Мені повинен був надійти лист з Києва, — відповіла я.

— То з самого Києва? І що це за лист, світла пані Лашкевич?

Трясця! Зі своєї хатинки вийшла старезна баба Палажка. Потерши підборіддя, жінка сплюнула на землю та почала підходити до мене. До мене, Леле!

— Швидше, будь ласочка, — прискорювала я листоношу. Він тільки щось буркнув та продовжив копирсатися в листах.

— Тримайте, пані. І підпис не забудьте!

Швиденько зробивши закарлючку на папері, побігла до ровера. Ця бабця майже наздогнала мене! Ледве відірвалася!

— Якась дивна дитина, — прошепотів голос позаду. — Я всього лише хотіла пригостити її яблуками, — розвівши руками, сказала бабуся.

Колеса набирали швидкість, і невдовзі я опинилась біля своєї оселі, де мене вже чекала повна родина з купою торб та сльозами на очах.

Було важкувато прощатися з тими просторими полями та рідною хатою, де я й народилась та жила усе своє життя! Але нарешті розпочинається моє самостійне буття. Наче квітка я розпускаю свої пелюстки та готуюсь немов пташка злетіти над широкими океанами пригод. Чекай мене, Київ!

Дорога видалась доволі складною. В потязі пахло свіжо завареною кавою та печивом. Я увесь час дивилася у вікно та не могла відірвати погляд від містечок, які бовваніли за цим тоненьким склом. Відчинивши його, висунула голову та з усією силою вигукнула:

— Києве, я вже поряд!

— Тихо! — почувся голос позаду. — Люди відпочивати намагаються! – старий вуйко ще дужче закутався у плед та через хвилину захропів. Я ж лише посміхнулась.

Невже це і є місто?

За вікном люди кудись бігли, хтось відставав. І всі були зайняті. Іноді ми по-справжньому дивні. Потяг зупинився. Почувся скрип та неприємний звук. Узявши валізи, вийшла з купе та пішла довгими коридорами вагона до виходу. За мною рушили й інші пасажири, щось вигукуючи про мою повільність, штовхалися, кидаючи чорняву дівчину хто куди. На щастя, протиснувшись крізь натовп, потрапила на величезну станцію перону. А звідти трохи пройшлася до лав з невеликою кількістю бабусь та дідусів. Валізи поставила на землю, а сама озирнулась навкруги. Ліхтарі вже почали сяяти, випромінюючи світло охочим глядачам. Білі метелики миттю злетілися на нього. Від сусідських крамниць долинав аромат кави та пиріжків. Зачаровано ідучи, я й не зчулася, як зустрілась з ним. Волосся легенько підіймав вітер, а наступний потяг під гул людей, почав своє відправлення.
 

Пояснення слів:

Гарадичі – сходи;

Няньо – батько;

Бундаш кенєр – страва з хліба обмоченого в яйці;

Біціглі – велосипед;

Жіван – злодій;

Гомбовець – пиріжок;

Уповіш ми правду – скажи мені правду;

Штрімфлі – шкарпетки;

Нико се не знає – ніхто цього не знає.

Віган – сукня;

Топанки – туфлі.

1 2 3 ... 66
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ніколи разом, Вікторія Грош (Rouce), Віка Лукашук», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ніколи разом, Вікторія Грош (Rouce), Віка Лукашук"