BooksUkraine.com » Молодіжна проза » Ніколи разом, Вікторія Грош (Rouce), Віка Лукашук 📚 - Українською

Читати книгу - "Ніколи разом, Вікторія Грош (Rouce), Віка Лукашук"

31
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Ніколи разом" автора Вікторія Грош (Rouce), Віка Лукашук. Жанр книги: Молодіжна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 ... 66
Перейти на сторінку:
2 глава, Давид

Давид.

Кожен день влітку починається “весело”. У мою кімнату під час звуку будильника заходить покоївка, відкриває штори та відчиняє вікно. Мої очі ніби ріже це світло. Сонце таке нестерпне, що словами не передати. Світанок починається саме з моєї кімнати на жаль. Живу тут з самого народження та ніяк звикнути не можу. Через відчинене вікно стало чутно спів птахів. Хоч якийсь позитив зранку є.

Літо у мене це коли не треба нікуди поспішати. Шкода, що воно скоро закінчиться і знову будуть повчання тата. І все ж на одну й ту ж тему. А саме: “Давиде, тобі треба взятися за ум”. Чув цю лекцію неодноразово. І вона мене аж ніяк не тішить.

Я вкрився ковдрою з головою, щоб на мене не попадали промінці сонця, але все одно відчув, що на мене дивиться покоївка.

— Давиде, прокидайся. Скоро сніданок, а твоєму батькові не подобається, щоб бодай хтось запізнювався на сніданок — покоївка підійшла до ліжка та відкинула ковдру з мого обличчя. Вона називає мене на ти, бо має право так говорити. Коли батьків не було дома, а я залишався, то саме вона зі мною сиділа. Няньок у мене не було ніяких, ось тільки вона. Покоївку звати Карина. Вона у нашому будинку працює вже одинадцять років. І з кожним роком ця дама змінюється у зовнішності та й взагалі. Раніше вона часто посміхалась та зараз вона робить все рідше й рідше. А її одяг? Тато не встановлював якісь правила до уніформи. Він також у неї з роками змінився.

Я повільно розплющив очі, звикаючи до світла. Побачив Карину, тоді ж я просто її чув. Сьогодні вона виглядає як завжди... зелена з квітками сукня до колін. Сиве довге волосся заплетено у косу та хустинка на голові зав’язана як бандана. Останнім часом вона її носить. Тільки не зрозуміло чому.

— Вставай, не затримуйся в кімнаті довго

— Добре, добре — я сів на ліжко та позіхнув. Вчора пізно ліг спати, грав у комп’ютерну гру зі своїми друзями, то так затягнула, що не міг відірватися та й друзі не відпускали мене з криками “Ти дійсно йдеш спати, ми грати не закінчили”. В цю гру можна грати довго. Що за гра? Це Divinity. Така рольова гра, де грають декілька людей. Моїй компанії ця гра дуже сподобалась, що втягнули й мене. Я встав та підійшов до вікна та вдихнув свіже повітря, а воно дійсно чисте, бо ми живемо не у великому місті, а набагато меншому та ще й у приватному будинку. Місто Фастів, моє улюблене. Мабуть, тому що, тут живуть мої друзі. Ну ті, хто не давав мені довго лягати спати. Вдихаючи це свіже повітря та слухаючи спів пташок, я навіть не помітив як минуло десять хвилин, а може навіть більше. Відірватися від всього мені допомогла Карина, яка проходила повз кімнату та ще раз нагадала, що сніданок почнеться через десять хвилин. Я швиденько одягнувся, а саме у сірі шорти та жовту футболку. Вмився холодною водою, бо ніколи не вмиваюсь теплою, я спустився на перший поверх та підійшов до обіднього столу. За ним вже сиділи батьки. Тато подивився на мене, а після на годинник.

— Добрий ранок. Ти запізнився на п’ять хвилин, — сказав тато присьорбуючи чай — що сьогодні робитимеш?

Я сів на своє місце та подивився на тарілку. Сніданок стандартний, яєчня та салат зі свіжих овочів. А до нього склянка апельсинового свіжовижатого соку. Я почав їсти.

— Не знаю, планів немає — сказав я та уважно подивився на тата. Він же не просто так запитав. Мені вже лячно від цього його погляду. Він нічого хорошого не віщує — а, що?

— Просто питаю. І до речі у мене є до тебе новина.

— Сподіваюсь хороша.

— Ну, це від тебе залежить. На скільки ти добре на це відреагуєш — я уважно подивився на тата.

— Не тягни, говори — сказала мама. Я так зрозумів, що вона теж нічого не знає.

— Ти з першого вересня йдеш вчитися в Київський Політехнічний Інститут. На лінгвістику. Будеш вивчати англійську мову...

— Що? — я ледве б і подавився листком салату.

— Ти закінчив гімназію, склав ЗНО… Звісно не так добре як хотілось. Тому будеш далі вчитись у КПІ. Чи ти щось маєш проти? 

— А, ти у мене не хотів запитати, чи хочу я вчитись у цьому інституті?!

— Не підвищуй голос на мене. Ні, не хотів. Я знаю як буде краще для тебе. Якщо не хочеш в КПІ, то підеш працювати. Я влаштую. Будеш працювати десь на будівництві під керівництвом якогось чоловіка, щоб й сісти тобі не давав!  

— Дякую за сніданок. Я краще піду прогуляюсь.

— Май на увазі, ми до цієї розмови ще повернемось — сказав тато. А я встав зі стільця та пішов на вихід з будинку.

— Нічого, він піде вчитися, я з ним поговорю — почув я спокійні слова мами. Я вийшов на вулицю. На вулиці сонячно. Мою шкіру почали обпікати ці промінчики. А краса неймовірна, всюди все зелене, зелене. У нас на подвір’ї взагалі багато різних дерев та квітів. За якими звісно ж доглядає садівник. Я його відразу побачив як тільки-но вийшов з будинку. Він косить траву, тому вітатися з ним було марно, адже не почує та й взагалі він не побачить мене, бо повернутий до мене спиною. Я вийшов за територію нашого подвір’я та пішов у сторону будинку своєї подруги. Вона єдина у нашій компанії дівчина та живе на цій же вулиці, що і я.

Я підійшов швидко до її будинку, адже пройти тут лише нічого. Як кажуть два рази впасти і я на місці. Подзвонив у дзвінок і хвіртка сама собою відчинилась, тому я без проблем зайшов у двір до подруги. Вона якраз вийшла з будинку.

— О, Давиде. Не очікувала тебе побачити зрання. Думала, що ти ще спиш.

— Та де там. Мене як завжди будять о восьмій ранку.

— Ясненько. Чому прийшов?

— Може підемо прогуляємось?

— Ем... — вона на хвилинку задумалась — давай я переодягнусь та підемо.

— Треба буде ще захопити з собою Романа та Марка.

— А вони не дома.

— А, де вони? — здивовано запитав я.

— На авторинок поїхали. Машина Романа вийшла з ладу. Ось поїхали подивитись запчастини. Ну, добре, я піду переодягнусь. Через десять хвилин вийду, а ти посидь поки що на лавці — подруга зайшла в будинок. А я й справді сів на лавку. А вона вже тепла, сонце встигло нагріти її. Через декілька годин взагалі на ній сидіти неможливо буде. Зоря не дала на себе довго чекати, а вийшла з будинку за десять хвилин. Загалом вона пунктуальна, що мені подобається. Я встав з лавки.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 3 4 ... 66
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ніколи разом, Вікторія Грош (Rouce), Віка Лукашук», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ніколи разом, Вікторія Грош (Rouce), Віка Лукашук"