Читати книгу - "Дофаміновий капкан, Марина Тітова"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Від слів Слави засіпалось око. Він так розповідає про все це, із таким захопленням, що сам здається божевільним. Але мені ніякого задоволення розмова не приносить. Закортіло перервати його палку промову поцілунком, але спершу словами:
— Може годі науки? Час йде. Тобі потрібно розслабитися.
На мій подив Мстислав не відповідає на поцілунок взаємністю. Він встигає відхилити голову, залишаючись для мене у зоні недосяжності серйозним і холодним.
— Ось про це я й кажу, Сашо. Ти не згодна на нудні балачки, бо хочеш ласки й обіймів. Я називаю це "дофаміновий капкан". Це відчуття, коли ти не можеш відмовитися від бажанного, бо хочеш і хочеш ще. Часом і проти власної волі. Навіть, якщо цей стан тебе дратує. Навіть, якщо вже не хочеться. Навіть, якщо заради цього треба піти на ризик. Як наркозалежний шукає дози, як людина із зайвою вагою переїдає солодощів, бо зупинитись зась, як азартний гравець казино робить ставку й продовжує грати, не боячись програти свій дім або авто, так і закохана людина ладна на все, аби тільки бути з об'єктом своїх почуттів. Й іноді це виливається у маніакальність, коли більше ніщо інше не задовільняє людину, коли її дії стають максимально ірраціональними, незбагненними. Будь-які жертви, ризик, авантюри — все йде у хід. До того ж, ця дофамінова система винагороди нескінченна. Її девіз: більше, частіше, краще.
— Як ти сказав? Дофаміновий "канкан"? — хочу розрядити атмосферу гумором, бо думаю, що якщо він зараз не припинить цих розмов — у хід піде дещо інше. Наприклад, у мене кров піде носом. Або ж через вуха. І Мстислав буде винним у цьому й проситиме мого пробачення.
— Капкан. "Дофаміновий капкан".
— Ну я ж так і кажу! Канкан! Ось послухай тільки, як моє серце торохкотить! Ну точно, що канкан! — навмисно прикладаю своєю рукою його широку долоню до своїх грудей під ковдрою, сподіваючись, що такий маневр підштовхне брюнета до приємніших розваг, ніж розмови про гормони.
На хвилину це й справді спрацьовує. Слава сміється з мене. Стискає частину мене у своїй долоні, лоскоче іншою моє стегно... Але потім неочікуванно завмирає, не лишивши й краплини сміху.
— Сашо, я серйозно. Не варто до цього ставитися легковажно. Закоханість прирівнюється до вживання метамфетаміну. І лікувати від такої зарази довго, нудно й плачевно. Тому краще не доводити до цього й зробити профілактику ще у зародку.
— Не страшно. Ми ж не закохані один в одну, — наче лезом по серцю — ріжу словами.
— Сподіваюся на це. Я не хочу, щоб у нас все так далеко заходило.
— Зрозуміла. Ти готуєш мене до розриву наших стосунків, — беземоційно промовляю й не вірю, що спромоглася на таку прямолінійність. Але ж Слава дав чітко зрозуміти, що "ми" є лише, як тимчасовий ефект, тож подумки я до цього факту призвичаїлася. Та все одно поки що ми разом і тому далеке майбутнє мені не так сильно й болить. Це ж буде колись, а не зараз.
— Розумничка, — все, що чую від брюнета натомість.
— І це все? — іронічно висловлююсь.
— А ти хочеш ще лекцію про гормони щастя? Ну то слухай, — сприймає мене буквально. — Якщо говорити про серотонін, то він про спокійне щастя, про стабільне насичення, гармонійний стан. Його рівень збалансовується й збільшується на етапі прив'язанності, якщо брати послідовність фаз кохання. Це приблизно третій етап. Після закоханності, який триває від кількох місяців і до півтора року, йтиме другий, стресовий, більш конфліктний. Це тоді, коли ми помічаємо недоліки партнера, він нас починає дратувати і коли існує загроза розриву стосунків теж. Третій же про відсутність стресів. Кажуть, що саме під час нього проявляється справжня любов, коли ми приймаємо партнера з усіма його плюсами та мінусами, більше не ідеалізуємо й не провокуємо довести почуття чи рівень гідності. Між іншим... Сашо, що не так?
Несподівано вектор уваги науковця перекочується на мене. Моє невдоволене закочування очей догори, виявляється, цікавить його не менше, ніж гормони щастя? Оце так досягнення. Треба запам'ятати цей маневр.
— Якщо чесно, то у мене голова розболілась. Ми можемо відкласти розмови на інший час, а зараз просто поніжитись, пообійматися? Я була б на сьомому небі від щастя, якщо б ти мені зробив масаж, — грайливо вдаю змучену, воліючи нарешті уникнути складних висловів і просто побути щасливою поруч із коханим.
— І який масаж ти хочеш?
— Бажано на скронях, але й від інших не відмовлюсь, якщо є якісь пропозиції, — лащуся до коханого пухнастою кицькою, притиляючись до його тіла. От тільки він не поспішає пригорнути мене до себе.
— Ясно... Сашо, і від чого ж твій головний біль? Від мене?
— Від кількості незрозумілих мені слів о дев'ятій ранку.
— Але ж розмови це теж про спільне проведення часу. Чи ти хочеш тільки інтимні моменти? Чи не про це я щойно розпинався? — вганяють слова чоловіка мене у бентегу.
Так і не насолодившись його обіймами, відсторонююсь. У грудях застигає якийсь клубок незрозумілих емоцій. Хочеться закричати, що є сили. Натомість вдаюся до адекватого діалогу.
— Якщо тобі зі мною нудно, то так і скажи.
— О, Сашо... Давай без цього. Добре? Бо зараз почнеться: "Я крива, страшна, тьмяна". Ти прекрасно знаєш, що для мене ти приваблива й цікава. Інакше б я на тебе на запав. Але я зараз вказую тобі на реальну проблему. Ти стаєш залежною від мене, а я не хочу цього.
— А що ж ти хочеш? Скажи й може мені вдасться це зробити? — в останнє намагаюся грайливістю відволікти Славу, вивільнивши одну ніжку з-під ковдри.
— Сашо...
Слава остаточно дивує мене тим, що покидає ліжко й за мить вже натягує штани. Мені стає лячно. Не хочу, щоб ще раз він пішов від мене раніше можливого часу. Від страху знову залишитись покинутою на очах починають збиратися сльози й виникає непереборне бажання вчинити якусь крайність. Можливо, треба впасти перед ним на коліна й схопити Славуню за ногу, щоб він нікуди не зміг піти?
На щастя крім штанів чоловік все ж нічого не чіпає, тому до крайнощів не доходить, а сльози мені доводиться проковтнути, бо він уважно дивиться у мій бік.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дофаміновий капкан, Марина Тітова», після закриття браузера.