Читати книгу - "На перехресті простору та часу, Сніжана Федорова"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
– Що робитимемо? – розгублено запитала Ліза.
– Давай-но, візьмемо про всяк випадок води і чогось пожувати. Ось, пиріжки продають. Ідемо, візьмемо.
Базар шумів і кипів життям. Скрізь торгувалися покупці та продавці, і на них поки що ніхто не звертав уваги. Підлітки все ж таки побоювалися, що їхні фото можуть бути, навіть, розклеєні на прикордонних стовпах, під рубрикою «Пропали з дому» або «Увага! Розшук!», але нічого такого вони поки що не побачили.
Вони запаслися їжею і змішалися з натовпом. Пройшли кілька метрів, минули шлагбаум для машин і опинилися на мосту через Дністер.
Широким мостом безупинно рухалося два потоки людей у протилежних напрямках. Лізі здавалося, що зараз на мосту щонайменше тисяча пішоходів. Бідолашні люди, змушені жити за рахунок дрібних спекуляцій! Ні, вона не хотіла жити таким життям. У Центрі вони й то перебували у кращому матеріальному становищі!
Приблизно по центру мосту вони зупинилися і притулилися до поруччя, дивлячись униз. Вода була каламутною, течія - дуже швидким. Деякі перехожі, що поспішали повз них, поглядали з тривогою на юну парочку. Так давно саме звідси стрибнула вниз молода самогубця. Чи не збираються і ці повторити те саме?
– Дивись, – показав Андрій на молдавський берег, – ми можемо йти тією стежкою вздовж берега. Річка робить кілька поворотів. За якимось із них ми можемо перебратися по мілководді. Спробуємо?
– Але ж, і прикордонники теж патрулюватимуть цією ж стежкою?
– Ну то й що? Вони ж не знають про наші плани!
Ось так, експромтом, вони повернулися мостом назад, обійшли ринок і спустилися до річки.
– Зроби безтурботний вигляд, – пожартував Андрій, – бо ти дуже напружена.
Ліза нічого не змогла придумати, окрім, як зірвати кілька дрібних ромашок і засунути їх собі в кіску.
– Так безтурботніше?
Її приятель усміхнувся і невиразно покрутив у повітрі рукою. Він узяв Лізу за руку і вони неквапом пішли вздовж берега, роздивляючись протилежний берег.
Гуляли не вони самі. Якісь дітлахи, голосно волаючи, бігли з вудками неподалік від них. За ними йшли бабки з покупками. Пройшовши за кілометр від прикордонного мосту, вони наблизилися до пляжу. Він був на українському березі. Там зараз була маса людей.
– Господи, двадцять метрів переплисти і ми там, – тихо промовив Андрій.
Вони зупинилися біля кромки води.
– Зверни увагу, чувак стоїть посередині річки, а йому – до пояса води.
– Як це може бути? – здивовано голосно спитав він.
– Отже, воду спустили з ГЕС, і річка обміліла, – сказала якась бабуся, із сильним молдавським акцентом.
– Надовго? – спитав її хлопець.
– Та ще з кілька днів мілина буде.
Підлітки переглянулись. «Спробуємо?» – виразно глянув на Лізу юнак.
Підлітки зняли взуття, взялися за руки та повільно увійшли у воду. Вона була досить прохолодною, із сильною течією. Андрій і Ліза повільно, бо дно було вистелене гострим камінням і кололо п'яти, побрели до середини річки. За кілька метрів від них гралися діти та дорослі. Деякі просто сиділи у воді, щоб не залишатися під палючим сонцем. Чулася рідна мова та дитячий сміх.
І коли вже здавалося, що до рідного берега залишилося менше, ніж пройшли, вони раптом почули за спиною:
- Гей, назад!
Вони обернулися. Виявляється, за ними, в тіні густих кущів зручно розташувалося троє молдавських прикордонників, які тепер з напруженим інтересом спостерігали за ними…
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «На перехресті простору та часу, Сніжана Федорова», після закриття браузера.