BooksUkraine.com » Бойова фантастика » Невідома планета, Олександр Кваченко 📚 - Українською

Читати книгу - "Невідома планета, Олександр Кваченко"

54
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Невідома планета" автора Олександр Кваченко. Жанр книги: Бойова фантастика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 32 33 34 ... 102
Перейти на сторінку:

Ми перемістилися знову до мед секції.

— Добре. Давайте я першу процедуру покажу, а потім Кіра підвезе мене до кімнати. 

Мік привіз одне з тіл співробітників бази, це була здебільшого засушена мумія, вони поклали тіло в мед капсулу, і я показала, що робити, далі вони вже самі виконували всю роботу. Мене відвезли до кімнати, де, заплющивши очі й викинувши всі думки з голови, заснула.

 

На вилучення нейромереж та транспортування приблизно двадцяти жовтих пластикових контейнерів, з тілами персоналу бази, пішло трохи більше ніж десять годин. Вони нагадували швидше спеціалізований промисловий контейнер, ніж земну труну.

Із завданням виявлення та вилучення імплантованого медичного обладнання капсула справлялася відносно швидко. Вилучені нейромережі були ідентифіковані, очищені, протестовані та упаковані у спеціальні контейнери. Контейнери маркували, а дані про те, що в якому контейнері знаходиться, відправили на ШІ та залишили в пам'яті медичної капсули.

Вирішивши, що я повинен знати більше, я запитав Кіру про аспекти нашої діяльності та про самі нейромережі.

— Як ви ховаєте тіла померлих? - перше запитання.

— Родичі можуть попросити їх поховати на цвинтарі, але це застаріло і мало кого цікавить. До того ж це коштує грошей, хоча військовим робиться безплатно, коштом держави. А так у космосі їх спалюють у соплах двигунів, або відправляють в контейнері до найближчої зірки.

— Не заборонено повторно вживати імплантати, чи нейромережі від мертвих. - інше питання - Може людині передатися віруси, хвороби або патології носія.

— Нейромережі, які перебувають у мертвому тілі, вважаються такими, що відпрацювали свій ресурс і не мають жодних гарантій, це офіційний погляд компанії виробника. Але фактично вони відновлюються та встановлюються заново. Ця, мед капсула може відновлювати ресурси нейромережі коштом іншої або схожої. Є звичайно індивідуальні мережі, але вони зустрічаються дуже рідко – відповіла Кіра.

— Зрозуміло, - відповів я - дякую Кіра.

Були зрозумілі причини для цієї неприємної процедури, яку мені потрібно було провести в найближчому майбутньому. Кожне привезене тіло мало мати хоча б базову нейромережу співробітника бази, чи військового, чи ще когось хто потрапив на планету, а це могли потрапити й рідкісні та й прості види нейромереж. Імплантати, кіберпротези та всілякі пристрої, що вбудовуються в тіло для його поліпшення, чого тільки не траплялось. Кожна міжзоряна цивілізація розвивала свої технології як могла, чи законно це було, чи не законно. Тому в космосі можна зіткнутися з повністю механічними кіборгами, як наш технік, або змішані типи модернізації людей та істот на будь-який смак. Було малоймовірно, що до нас потраплять останні розробки, але за тисячі років місцеві кулібіни могли вигадати все, що завгодно. Край системи - це та ще солянка з авантюристів і піратів, плюс істот всіх рас, так що все ж таки існувала можливість підібрати незвичайний пристрій, це як пощастить.

Що ж до нейромережі, то вона є провідником і прискорювачам нервових імпульсів в організмі людини. Спеціальний ембріон у вигляді маленького технологічного насіння поміщається в задню частину головного мозку, де він починає формувати структуру симбіозу нейромережі та розносить свої клітини по тілу, які потім вбудовуються в людину. У процесі розвитку, або, якщо використовувати науковий термін "активації", нейромережа з'єднує всі частини людського тіла спеціалізованими нервовими волокнами, покращуючи проходження нервових імпульсів і найголовніше, активізуючи всі області мозку, значно підвищуючи ефективність його роботи. Крім того, залежно від специфікації нейромережі, покращуються й інші фізичні параметри, такі як реакція, м'язова сила, витривалість і стійкість до болю та інше. Крім того, за допомогою нейромереж можна управляти зовнішніми пристроями, наприклад дроїдом за допомогою імпульсів, або щось типу спрямованих радіохвиль, сформувавши завдання людина відправляє на об'єкт пучок сигналів, що містять команди - дроїд приймає і виконує. Також використовують варіант віддаленого підключення до пристрою, де на пряму дають команди використовуючи свою нейромережу. Для цього в організмі вирощуються органічні модулі, що передають, або вживлюють вже розроблені. Після встановлення нейромережі, до техніки можна безпосередньо під'єднатися та керувати нею у віртуальному режимі, без використання панелі управління. Найскладнішими та найдорожчими були колонії нанороботів, інтегровані в нейронні мережі людини і які не вимагають жодних блоків управління.

Хоча це було основним напрямом розвитку технологій, існували також варіанти пристроїв з біологічних матеріалів плюс ще кілька типів згадувалися побіжно. Проте всі вони були менш поширені та менш типові. Дивимося що дістанеться нам після обробки всіх тіл. Якщо в такому темпі обробляти, то вийде орієнтовно шість днів, а ще є тіла в кораблі, що розбився, зі стазис капсулами та з кур'єра.

— ШІ ми з Кірою на сьогодні закінчили, завтра таку ж кількість тіл будемо обробляти. Є для мене із сьогоднішнього списку щось слушне.

— Здебільшого всі лабораторні та дослідні спеціалізації, є ще кілька військово-охоронних, поки що нічого нового, все максимум третього покоління, дочекаймося всього переліку.

— Добре. Спасибі Кіра, я піду відпочивати, а ти лягай у капсулу на лікування.

— Я запущу систему очищення капсули та сама активую лікування. До завтра Мік, на який час мені ставити розблокування, о котрій почнемо роботу. - запитала Кіра.

— На десяту годину.

— Мед капсула буде готова до цього часу і сама Ліка вже встане на цю годину та перевірить нашу роботу.

— Тоді добраніч, я поснідаю і спати. - шлунок відповідав мені спазмами голоду.

Все ж таки вирішив відкласти роздуми о нейромережі до ранку, як би мені цього не хотілося. Поїв і ліг спати, загорнувшись у покривало, і як тільки я це зробив, мене занурило в неспокійний сон.

1 ... 32 33 34 ... 102
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Невідома планета, Олександр Кваченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Невідома планета, Олександр Кваченко"