Читати книгу - "Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!, Олена Гриб"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Чоловік опинився в Трісковнику – селі на південний захід від Трясогузок, куди ми мали переміститися наступного тижня. Його одяг перетворився на лахміття, тіло покривали глибокі подряпини, волосся збилося в брудний ковтун і смерділо гаром.
Він гадки не мав, що, де і коли з ним сталося. Пам'ятав, що віз багаж і чотирьох практикантів. За його словами, майже біля села молода дурепа влаштувала виставу, бажаючи зупинитись і зловити якогось метелика. Довелося послухатись, хоча до «бази» залишалося недовго. Приїжджі розбіглися хто куди, візник задрімав…
І отямився посеред Трісковника.
Про його долю Мела дізналася випадково. Цій події не надали значення. Ніхто не вірив у розповідь візника. Староста Трясогузок відверто заявив, що Лопар із Кротів – п'яничка і бабій, з ним могло статися все що завгодно. Тим паче, на краю села жила стара, що варила найкращий самогон в окрузі. Зрозуміло, куди поспішив Лопар, коли йому випала вільна хвилина. Мабуть, наклюкався так, що забув власне ім'я.
– Стара й опіумом торгує? – засумнівалася в цій теорії я. – Як на мене, хміль вивітрюється швидко. Чи у неї товар, так би мовити, ексклюзивний? З добавками хімії та ароматами магії?
– Ти про черевокрила? – Як завжди, Мела була свято впевнена, що я знаю, про що говорю. – Навряд чи. Королівський черевокрил – дуже рідкісний вид. У давнину шамани використовували його як дурманний і галюциногенний засіб, але зараз живий екземпляр у десятки разів цінніший, аніж настоянка із засушеною комахою. Та й важко уявити бабцю, що бігає луками із сачком. Ні, візник – це інше… Може, він навіть пов'язаний із вчорашнім…
– Із вчорашнім чим?!
– Із вбивством.
Як з'ясувалося, до чаклунки приходили, тому що один із місцевих жителів знайшов на своїй ниві людські останки. Оскільки в тутешніх місцях маги – явище нехай і неприємне, проте звичне, люди знали: магія здатна багато на що. Наприклад, вказати на родичів покійного.
А ще Мелі пропонувалося зізнатись у тому, що якийсь експеримент закінчився смертю.
Її привели на зелене поле жита, розташоване на пристойній відстані від села. Показали вигорілу місцину з кількома кістками та черепом. Запитали, що могло призвести до такого результату.
«Магія», – напевно очікували почути доморощені слідчі та обвинувачі.
– Дракон, – відповіла чаклунка.
Потім намалювала заклинання пошуку родинних зв'язків і кілька годин поспіль доводила, що не обманює: присутні дивляться на когось із сім'ї старости.
Южин сходив додому і побачив, що дружина та дочки живі й здорові. Провідав братів, одруженого сина, навіть не полінувався згадати про двоюрідних і троюрідних тіток.
Накинувся на Мелу зі звинуваченнями: мовляв, сама винна, а тепер верзе нісенітниці, щоб усіх заплутати.
Потім замовк, наче щось згадавши. Помчав кудись майже бігцем, а коли повернувся, то змінився з лиця.
– Страшна сила! В пору моєї юності йшла чутка, що сусідський Ораш доводиться мені братом. Ось і довідалися точно…
Ораша, що належав до роду Коней, дружина не бачила з самого ранку. Він пішов на пів години, щоб накосити кроликам свіжої трави, і не повернувся навіть до обіду. Жінка не надто хвилювалась – як і у випадку візника, пояснила затримку бабцею із самогоном.
Надвечір прибули нишпорки. Опитали зацікавлених осіб, дістали чаклунку недвозначними натяками, зібрали кістки й відправили «до міста на перевірку». Версію про злодіяння підопічних Академії визнали не надто достовірною, але пообіцяли «повернутись і розібратися».
– Хай розбираються, – позіхнула я. – Стій! Хочеш сказати, Барр десь поруч?
– Ні.
Довелося кілька разів прокрутити в голові почуте, проте ясності не побільшало.
– Ти сказала, винен дракон.
– Так.
– Тобто він шукає мене?
– Ні.
Я пишаюся своїм терпінням. Роки поневірянь добре його натренували. Вивести мене з рівноваги не так просто, як може здатися, хоча часом я нестримана на язик і в думках перетворюю неприємного співрозмовника на котлету. Буває. Треба ж і мені якась відрада?
Але Мела належала до тієї рідкісної породи людей, які діяли на мене як червона ганчірка на бика. Вона ніби говорила просто і доступно, проте я, щоб їй грець, не розуміла суті її промов!
– Отямся, Тає! Полум’я дракона не залишило б кісток!
Точно. Крихітне нагадування про те, що я сама чудово знала, – і все стало на свої місця.
– Магія? – питання прозвучало безнадійніше, ніж хотілося б.
– Або хтось улаштував дуже велике багаття без дров, – схилила голову Мела. – Завтра почнеться буря… Я перша потраплю під підозру за те, що направила на хибний слід.
– Думаєш, «убивці»?.. – Закінчувати речення не мало сенсу.
– Не факт. Ми прибули зовсім недавно. Нікому з них місцеві насолити не встигли.
– Але ти не певна.
– Звичайно, не певна! – чаклунка зірвалася на крик. – Збирай речі!
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!, Олена Гриб», після закриття браузера.