Читати книгу - "Навіжена зі світу людей, Лариса Лешкевич"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
– Ти думаєш, вони не дізнаються, хто ми? – схвильовано запитувала Ліка, раз у раз відсмикуючи щільну штору і виглядаючи за вікно, на порожню засніжену дорогу.
За вікном опадала ніч і піднімався ранок.
Олеся сиділа з ногами на дивані і, ліниво потягуючи з келиха біле вино, перемикала телевізійні канали. Вона не спала всю ніч, тому сподівалася, що кілька ковтків алкоголю допоможуть їй заснути.
– Рано чи пізно дізнаються, – відповіла без жодних емоцій.
– Що тоді буде?
– Не здогадуєшся?
– І ти так спокійно про це говориш? – вигукнула Ліка верескливо і з такою силою смикнула штору, що вирвала тканину з затискачів.
– По-твоєму я теж маю бігати по квартирі немов божевільна? Досить і того, що ти репетуєш, – промовила Олеся і поставила келих на маленький скляний столик, що стояв біля її ніг.
Смак напою не відчувався як треба, здавався гірким і нудотним.
– Навіщо ти підібрала цю дурепу біля парку! – в серцях вигукнула Ліка, – Нехай би вони самі з нею розбиралися! Ми ж про те нічого не знаємо. Може, щось поцупила або що-небудь таке...
– Ні, не думаю... – Олеся згадала перелякане, бліде обличчя нової знайомої і з сумнівом похитала головою, – Швидше за все, вона ні в чому не винна... Я не шкодую, що допомогла. Звичайно, нам тепер потрібно бути обережнішими. Іди-но сюди! – сказала Олеся і поманила Ліку до себе.
Та негайно підбігла, забралася з ногами на диван.
– Мені страшно, – сказала тихо, – а якщо ти покалічила того ідіота? Тоді вони вдвічі озлобляться!
– Хіба що ногу зламала... Послухай, – Олеся лагідно погладила подругу по м'якому світлому волоссю, заплетеному в косу, – я ж казала, тебе вони не бачили, навіть не знають, що ти була в машині.
– Думаєш, мені від цього легше? – Ліка накрила її долоню своєю і міцно стиснула, – Думаєш, я зможу спокійно жити без тебе?
– Не кажи так, – з прихованим болем відповіла Олеся, – ми завжди будемо разом, ніколи не розлучимося... Пам'ятаєш, як клялися?
– Пам'ятаю! – Ліка посміхнулася з якимось світлим смутком і не зуміла стримати сліз, але відразу витерла їх.
Дівчата були одного віку, народилися в один день, і цей факт їх дуже тішив. Вони зустрілися в юності й подружилися так міцно, що не могли довго обходитися одна без одної.
Олеся тоді вже займалася кінним спортом, а Ліка тільки з'явилася на стайні з групою новачків. У неї нічого не виходило, вона впала з коня і, страшенно засмутившись, ридала за стайнею, впавши ниць у купу свіжого сіна.
Олесі стало шкода дівчинку. Вона, вже досвідчена наїзниця, сіла поруч із нею, почала заспокоювати. Розповіла, що на самому початку також часто падала з коня, і що це – цілком звичайна справа. Падають навіть досвідчені вершники.
Так почалася їхня дружба. Згодом з'ясувалося, що вони живуть і навчаються майже поряд. Олеся – в школі при дитячому будинку, а Ліка – у сусідній.
І, якось зустрівшись, дівчата вже не розлучалися, незважаючи на те, що і характером, і манерами дуже відрізнялися одна від одної.
Дитячий будинок ростив з Олесі вовчицю, в її світі доводилося захищати себе будь-яким способом, щоб не загинути.
Ліка росла в прийомній сім'ї і була дівчинкою більш домашньою. Але любові вона теж не знала, про неї дбали по-обов'язку. Коли їй виповнилося одинадцять років, у родині почалися сварки, бо прийомний батько завів коханку.
І тоді стало зовсім погано. Мати почала випивати і щоразу, приклавшись до пляшки, дорікала дівчинці за невдячність. Могла і запотиличник дати, і за волосся смикнути... Батько відмовчувався і вдома бував рідко, а потім і зовсім пішов.
Але Лікі тоді вже виповнилося вісімнадцять, тож її ніщо більше не тримало поруч із людьми, які стали їй зовсім чужими. До того ж вона працювала на місцевому ринку і цілком могла подбати про себе сама.
Олесі теж не терпілося покинути дитячий будинок. Вона ніколи не хотіла бути удочереною і робила все, щоб розчарувати тих, хто цікавився милою і разюче красивою дівчинкою.
Вона билася з хлопчиками, грубіянила вихователям, кілька разів збігала на вільне життя і вважалася складною дитиною. Але всі вихователі та вчителі віддавали належне її живому розуму і нестандартному підходу до вирішення складних питань. Хтось навіть називав вундеркіндом.
Тому, коли дівчинка забажала займатися кінним спортом, ніхто проти цього не заперечив. У дитячому будинку, де діяли художній, музичний та інші гуртки, заохочувалися всілякі захоплення.
Але видатною спортсменкою Олеся не стала. Утім, вона до цього й не прагнула. Їй дуже хотілося вступити до університету на факультет іноземних мов. Та тільки це бажання довелося відкласти до кращих часів.
Робота на стайні приносила мало доходу, тож Олеся залишила її і влаштувалася в готель на ресепшен. А ще підробляла перекладачем з англійської.
Яскрава зовнішність стала для неї і нагородою, і прокляттям. Постійно доводилося відбиватися від непристойних пропозицій і відвертих погроз. Але життя в дитячому будинку загартувало її, відібрало почуття будь-якого страху, зробило зухвалою, самовпевненою.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Навіжена зі світу людей, Лариса Лешкевич», після закриття браузера.