Читати книгу - "І навіть смерть не розлучить нас, Микола Білоус"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Хлопчикові не потрібно було пояснювати двічі. Він усе зрозумів. Одягнувся і вийшов з будинку й пішов блукати містом.
Сашкові снилася війна. Афганістан, де він ніколи не був, гори, яких окрім кіно, ніколи не бачив. Він дивився на все ніби зверху. З неба. Від хмар. Бачив душманів за каменями зі «стінгерами» і чув далекий гул гвинтокрила по ущелині. Він знав, там у гвинтокрилі його татко. «Тато, не лети сюди!» - кричало в душі хлопчика… Та гвинтокрил тарабанив моторами так голосно, що не чутно було крику дитячої душі… Секунда… Постріл. І гвинтокрил раптом задимів, закрутився на місці й, охоплений полум’ям, почав падати в ущелину. Сашко бачив свого татка. Той щось кричав уже мертвому пілоту. А потім глянув угору. Туди, де був Сашко, в небо. «Я люблю вас, Сашко! Памятай про мене!» - вигукнув і потонув у вогні. Сашко, не тямлячи себе, зірвався з ліжка й прожогом кинувся до кімнати матері. Прочинив двері й застиг, мов укопаний . В кімнаті горіло світло. на ліжку лежала животом на подушках його мама. Голісінька. Обличчям до дверей. Дядько Федір здоровенною скалою, весь оброслий чорною волохатою шерстю, немов шимпанзе, нависав над нею. Правою клешнею відтягував за волосся її голову назад, здавалось, ще мить і переломить навпіл, а лівою притискав за талію до ліжка та щосили все глибше і глибше забивав у неї свій прутень. Жінка відчайдушно чіплялася пальцями за простирадло під собою аби не вилетіти з постелі. Стогнала чи то від болю, чи то від насолоди. Очей Сашко не бачив. Лише вирячені більма незряче впиралися з її зіниць в його погляд. «Кінчай! Сука! Кінчай! – хижо ревів дядько Федір. Згодом, відпустив талію жінки та вхопив лівою клишнею за горло під самісінькою щелепою і стиснув. Жінка в агонії засмикалася тілом взад-вперед, хапаючи широко відкритим ротом повітря. Ох!...Ох! – застогнав дядько Федір – І несподівано, відпустивши голову жінки, випрямився й шалено замолотив себе кулаками в груди. Це була ейфорія мисливця над жертвою.
Людське серце на межі життя і смерті викидає в кров неймовірну кількість адреналіну – енергію людської душі, якою через анус упивається, торжествуючи, стерв’ятник.
Тіло жінки смикнулося ще кілька разів і несподівано обм’якло. Руки затремтіли і разом з головою безсило впало на постіль. Жінка заледве хрипіла, сіпалась, як рибина викинута на берег, намагаючись вдихнути повітря. По губах стікало, булькало мокротиння зі слиною. За мить Федір відчув присутність постороннього. Зиркнув на двері і їх погляди зустрілися.
- Підглядаєш, сучонок?! – загарчав глухо до Сашка. Підвівся з постелі й рушив до хлопчика. Сашко завмер. Хотілося зірватися з місця й тікати. Та ноги раптом стали, наче камінні, що не міг відірвати від підлоги. Нелюдський страх враз охопив його маленьку душу, стиснув холодом серце. Хлопчик відчув, як щось гаряче і мокре раптом потекло по ногах під піжамою.
- Не треба, дядю… Не треба… - шепотів білими, як крейда, губами. Та величезна, обросла чорною шерстю чоловіча постать невмолимо наближалася.
- Не треба! – вирвалось нарешті з дитячого горла і сльози бризнули з очей. Хлопчина у відчаї закрив руками обличчя, аби нічого не бачити, провалитися крізь землю, втекти від хижої посмішки дядька Федора. Чоловік різким рухом загріб дитину в оберемок і так, під пахвою, регочучи, поніс до ванної кімнати.
- Обісцявся, сучонок! А ще мужика із себе корчиш. Скидай штани і пери… А попка нічого так. Пухленька, як у мами… Зразу поболить, а потім звикнеш… - і Федір ошкірився знову. Сашко стояв біля ванни зовсім голий і зречено дивився, як набирається вода. Він не знав, що буде далі. Та й не міг навіть здогадуватись. Свідомість заблокувала його передчуття ще біля дверей маминої кімнати. І тепер він лише тупо повинувався цьому здоровенному чоловікові, подавлений його пануванням над собою. Наступного дня Сашко не пішов у школу. Він лежав у своєму ліжку обличчям до стіни і тихо схлипував. Йому було холодно і самотньо. Бачив себе геть роздавленим і знищеним. Немов жабеня на асфальті під шиною автомобіля. Хотілося померти. Тільки як це зробити, щоб зразу і не боліло, він не знав. Мати сиділа поруч, на краю ліжка, намагаючись його заспокоїти. Та Сашко щоразу відкидав руку зі своєї голови і мовчки ховався під ковдру. Він ненавидів її. Це почуття несподівано прокинулось у маленькому дитячому серці і тепер, не затихаючи, пекло. «Як ти могла зрадити мене? Я ж так любив тебе, мамо?» - кричало в його серці. Нарешті матері набридло чекати уваги.
- Дай огляну дурнику. Чи хочеш до лікарні, щоб усі знали? – кинула відверто й різко хлопчикові. Сашко хвилину повагався і повернувся на живіт.
- Хочеш побачити, що зробив зі мною твій п’яний коханець? Дивись. Любуйся. – відповів матері, гамуючи сльози. Вона не знала, що відповісти дитині. Розуміла лише одне: з Федором неждано відчула щось таке неймовірне, про що навіть ніколи й не мріяла. Такого екстриму, такого безумного шалу, коли, мов канатоходець без страховки над прірвою – між життям і смертю, ніколи і ні з ким не пізнавала. І тепер, забери в неї ці відчуття – вона накладе на себе руки. Несамовито хапалася за кожну мить свого жіночого щастя, щоб ніхто не порушив його. І тому було абсолютно байдуже до всього, що не стосувалось її особисто.
- Нічого страшного, - промовила згодом до хлопчика. – Через таку дрібницю не варто лити сльози… Ти ж лише глянь навколо: дім – повна чаша. Є все, чого забажаєш. Коли ми ще так жили, Сашко? Люди заздрять. А ти надуваєш губи. А раптом він покине мене? Що тоді? Сашко лежав обличчям у подушці й мовчав «Ти мені чужа, мамо, як і він. І я ненавиджу вас обох, - думав хлопчик. – Тепер ти не янгол у білому халаті. Бо там, під ним, білим і чистим, криється продажня і брехлива душа. Ти помреш сама. А його, коли підросту, - уб’ю…»
Звістка про смерть матері знайшла Сашка на службі. Після закінчення кадетського корпусу, куди мати зіпхнула його колись аби позбутися з очей, і військового училища, він, молодий лейтенант, освоював професію оперативника в одній із секретних служб. Був вдячний батьковим друзям, воїнам – «афганцям», що пам’ятали про нього та посприяли працевлаштуванню. Перед ним відкривався серйозний кар’єрний ріст. Життя змінювалось до кращого. Він розумів, тут, у конторі, виживає лише той, хто хитріший і підступніший за інших. Той, хто знає про всих усе, а про нього ніхто і нічого. Отож, залишався останній вирішальний хід, щоб уникнути компромату в майбутньому – зачистити своє минуле. «Прийшов час убити звіра, - потай думав Сашко, - і я це зроблю. У такій делікатній справі зайві очі не потрібні.» Тому на похорон матері не поїхав. Для розплати свідомо обрав перше травня. Вальпургієву ніч. Коли його, Сашка, було опущено, розмазано по пам’яті батька в рідній квартирі на окраїні міста. Заздалегідь приготував препарати. По фаху він добре тямив у спецзасобах і знав, як вибити з колії фізично здорового чоловіка, яким, певно, ще залишався Федір Давидович. Зробити його безвольним і немічним, не здатним до опору.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «І навіть смерть не розлучить нас, Микола Білоус», після закриття браузера.