Читати книгу - "Окрилена Вірою, Mary Uanni"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Філіп швидко зіскочив з лавочки та відстрибнув на метр.
Ти чого? – спитала здивовано Лілі Що тобі там сказали? Поки що нічого. Сказали скажуть коли я завтра прийду з кимось. – Лілі зітхнула. Діло-капут. – сказав тихенько під носа Філ. – Лілі, забереш в мене кішку? Вона там сама, може вичудити щось. Звісно, ідем. Філ! – покликала медсестра, - підійди сюди на хвилинку. Лілі, ти йди, ти ж знаєш де моя палата. Я прийду скоро. А, ну добре.Філіп відійшов в сторону.
Філіпе, тримайся подаль від неї. Вона була в тридцять восьмому. Що там їй сказали? В неї «сі-еф». Що?! – майже скрикнув хлопець Тихіше. Її теж переведуть у наше відділення? А їй же не сказали ще! Так завтра їй скажуть. Ти ж пам’ятаєш правила? Ти не повинен підходити до неї на півтора метри. Ти зрозумів? Я питаю, зрозумів? Так! Я пішов, вечеряти не буду. Знову? – але медсестра відповіді не дочекалася.Філіп крокував до своєї палати. Лілі якраз виходила.
Чого твоя палата аж на четвертому поверсі? Я вже задихалась коли сюди піднялась задихалась? Та не важливо! Я так високо, бо тут люди з одним окремим захворюваннямЛілі відчула що сказала лишнього опустила голову. Через секунду дівчина подивилась на годинник
Ой! Мені вже час, скоро мама прийде.Дівчина поспіхом розвернулась і пішла до сходів.
Нащо я таке запитала? Ну я як Петро, завжди роблю, а потім вже думаю.Дівчина зайшла в палату та примостилась на своєму ліжку. Вона взяла телефон та відкрила трансляцію ранішнього богослужіння. Діставши навушки вона почала дивитись його.
І як же хор заспівав?В палату зайшла мед сестра.
Шашко? Я. – відповіла коротко піднявши руку Лілі. Вам негайно треба пройти до кабінета тридцять вісім. Навіщо? Я там зранку була. Там вже чекає ваша мама на вас, лікарю є що сказати.Дівчина підвелась з ліжка, та покрокувала до поліклініки. Коли вона відчинила двері то побачила ту саму лікарку з якою розмовляла, худеньку світло-волосу жінку в окулярах. Мати Лілі виглядала дуже засмученою.
Мам, що сталося? Проходь люба. Сідай.Лікарка Катерина Андріївна ретельно переглядала результати аналізів у світлі торшер-лампи, що стояла біля крісла. Її обличчя залишалося спокійним, але в очах була важка тінь тривоги. Вона підвела голову, побачивши, як Лілі, тендітна дівчинка років двадцяти, і її мати, Ірина Анатоліївна, сиділи в кріслах навпроти її столу.
- Доброго дня, мати пацієнтки, - почала лікарка, нахилившись уперед. - Ви, напевно, знаєте, що сьогодні ми проводили ряд додаткових обстежень, зокрема потовий тест та генетичний скринінг.
- Так, звичайно, - відповіла Ірина, тримаючи Лілі за руку. Від хвилювання її голос трохи тремтів. - Ми чекали ваших результатів, казали що завтра вони прийдуть.
Катерина Андріївна витримала паузу, щоб знайти правильні слова.
- На жаль, результати підтвердили наші початкові підозри, тому не можна було відкладувати розмову. У Лілі виявлено муковісцидоз.
Ірина Анатоліївна здригнулася, її обличчя наповнилося здивуванням і тривогою. Лілі лише дивилася на лікарку, намагаючись зрозуміти сказане.
- Що це означає? - запитала Ірина.
- Муковісцидоз - це генетичне захворювання, яке викликане мутацією в гені CFTR, - пояснила Катерина Андріївна. - Через це порушується функція екзокринних залоз, що призводить до утворення в'язкого слизу. Він накопичується в дихальних шляхах і травній системі, створюючи умови для інфекцій, проблем із травленням і диханням.
Лілі запитально подивилася на матір, але Ірина тільки хитнула головою.
- Тобто це… серйозно? - з труднощами вимовила жінка.
- Це хронічне захворювання, яке, на жаль, не можна вилікувати, - сказала лікарка, намагаючись зберігати професійний тон. - Але сьогодні медицина пропонує безліч методів підтримувального лікування, які значно підтримують та покращують якість життя пацієнтів. У нашому випадку важливо максимально швидко почати терапію.
Жінка обхопила голову руками, намагаючись усвідомити сказане.
- Які симптоми? - запитала вона, намагаючись зібратися.
- У Лілі вже спостерігалися характерні ознаки: часті бронхіти, уповільнення набору ваги, солонуватий присмак шкіри. Це і стало приводом для проведення потового тесту, - відповіла Катерина Андріївна. - Підвищений рівень хлоридів у поті - класичний показник муковісцидозу. Також було проведено генетичний тест, який підтвердив наявність мутації.
Лілі намагалася не показувати страху, але її тонкі пальці стискали край стільця.
- Що буде далі? - запитала вона, її голос був тихий, але твердий.
- Далі ми складемо план лікування, - спокійно сказала лікарка. - Він включатиме регулярну фізіотерапію для очищення легень, прийом панкреатичних ферментів для покращення травлення, імуностимулюючі препарати та, за необхідності, антибіотики. Також обов’язковими є щорічні обстеження в спеціалізованому центрі. Та щомісячні, тут у лікарні.
Ірина Анатоліївна кивнула, витираючи сльози з обличчя.
- Скажіть… Це можна якось попередити? Чому це сталося з моєю дитиною?
- Муковісцидоз є генетичним захворюванням, і обидва батьки мають бути носіями мутації гена, - пояснила Катерина Андріївна. - Це не ваша провина. Така мутація могла передатися від ваших предків.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Окрилена Вірою, Mary Uanni», після закриття браузера.